Praca w Niemczech - E-praca.org.pl

Praca w Niemczech - E-praca.org.plZamożne społeczeństwo niemieckie posiada otwarty rynek pracy i całkiem niezłe zaplecze socjalne. oferta pracy w tym kraju przyciąga od lat rzesze Polaków. Z drugiej strony problemy z językiem, pozostawienie w Polsce rodziny i przyjaciół, może zniechęcać do opuszczenia Polski i wyjazdu do Niemiec.

Zdarza się, że w rodzinie pojawiają się rozterki, czasami konflikty, bo mąż pracuje za zachodnią granicą, a żona mieszka i pracuje w Polsce. Przyjazdy męża do Polski przypominają po pewnym czasie turysty zza granicy. Pewne małżeństwa radzą sobie z tym całkiem dobrze inne przeżywają kryzys, a nawet rozpadają się.

Stąd wielu Polaków, zanim zdecyduje o wyjeździe do pracy do Niemiec, rozmyśla, czy ma to sens. Jak każda praca daleko od domu, zatrudnienie w Niemczech ma swoje zalety i wady.

ZALETY PRACY W NIEMCZECH

Wyrozumiałość i optymizm

Zalety pracy w Niemczech - E-praca.org.plSpołeczeństwo niemieckie to naród bardziej otwarty od polskiego. Niemców nie dziwi obecność homoseksualistów na ulicach, pstrokate stroje, kolorowe fryzury, mieszanka ras i narodów. To zjawiska tolerowane, a nawet normalne w Niemczech. Tak wielkiej wyrozumiałości u nas nie ma. Sytuacja nieco się zmieniła w obliczu kryzysu migracyjnego, ale nadal naród niemiecki to społeczeństwo otwarte.

Niemcy mieszkańcy Niemiec często się uśmiechają, są zadowoleni, nawet gdy ich życie jest na niższym poziomie. Radość ze dobrej kondycji fizycznej i podstawowych wartości jest ich szczególną zaletą. W porównaniu do Polaków zachodni sąsiedzi są bardziej radośni i uśmiechnięci.

Praca i większe pieniądze

W Niemczech szybciej można znaleźć pracę niż w Polsce. Praca pełnoetatowa wystarczy, aby zarobić przynajmniej dwa razy tyle. wiele zależy od posiadanego wykształcenia, umiejętności, ale nawet bez tego wyposażenia, można znaleźć niezłą pracę, np. przy zbiorach płodów rolnych, opieka nad seniorem lub pomoc w gospodarstwie domowym.

Bezpieczny socjal

Niemcy słyną z dobrego zabezpieczenia socjalnego. Jeżeli kobieta jest w ciąży, ktoś nie ma dachu nad głową, państwo niemieckie jest wówczas przychylne. By uzyskać uprawienia do świadczenia socjalnego, trzeba spełniać kilka warunków. Wiele polskich rodzin i Polaków korzysta z niemieckiego socjalu i bardzo go chwali.

Czy przekonały Cię plusy pracy w Niemczech? Jeżeli widzisz pozytywy, jak większość Polaków pracujących w Niemczech, to przeglądaj oferty zatrudnienia w Niemczech, wybierz coś dla siebie i spróbuj swoich sił na niemieckim rynku pracy.

Kliknij tutaj: http://mb-service.pl

WADY PRACY W NIEMCZECH

Problem biurokracji

Wady pracy w Niemczech - E-praca.org.plW Polsce panuje powszechne przekonanie, że biurokracja utrudnia nam życie. W Niemczech jest podobnie. Niemiecki porządek wyraża się w przestrzeganiu prawa i biurokratycznych czynności i obowiązków. Wszystkie sprawy muszą być uregulowane odpowiednim dokumentem. Trzeba posiadać dowód potwierdzający np. legalne podjęcie pracy.

Problem znajomości języka niemieckiego

Żeby poradzić sobie z funkcjonowaniem w Niemczech, trzeba chociaż komunikatywnie znać język. To zdecydowanie ułatwia życie. Polacy, którzy długo przebywają w za zachodnią granicą, w miarę dobrze go opanowali. Nowi przybysze do Niemiec przez rok lub dłużej mają problem z porozumiewaniem się w tym języku. Jest on trudniejszy od angielskiego. Niemcy dobrze go opanowali. Zanim poznamy niemiecki, porozumiewanie się w języku angielskim stanowić będzie duże ułatwienie w znalezieniu pracy i miejsca do zamieszkania.

Usługi niemieckie są drogie

To prawda usługi u Niemców są drogie. doktor dentysta czy warsztat samochodowy za swoją usługę policzą dużo więcej niż u nas. Pierwsze takie doświadczenie może być nieprzyjemne. Z czasem, nauczymy się radzić sobie z taką sytuacją. Czasem usług podobnych można skorzystać podczas pobytu w Polsce. Czasem jednak trzeba zapłacić więcej, gdy powrót do Polski jest w danej chwili niewykonalny.